Akcja #TeamKraków

Akcja #TeamKraków zachęca do płacenia podatków w Krakowie

Niestety Kraków i Małopolska przodują w ilości wypadków drogowych w Polsce. Poniekąd to wina stanu dróg w regionie, ale nie tylko. Jedna z kategorii wypadków to zderzenia ze zwierzętami. Policja przestrzega przed sarnami i dzikami które w okresie wiosennym niezwykle często wkraczają prosto pod samochody powodując śmierć kierowców i pasażerów. Tylko w 2018 roku doszło do aż 1520 wypadków z udziałem zwierząt.

Tragiczny poranek

Sobotni ranek w Krakowie zaczął się tragicznie. W wyniku osuwiska ziemi podczas prac budowlanych pod Wawelem zginął robotnik. 45 latek pracował z grupą współpracowników przy umacnianiu wzgórza od ulicy Podzamcze.

Rusza akcja #TeamKraków

W ślad innych miast Kraków zachęca do płacenia podatków właśnie w tym mieście. Rusza akcja #TeamKraków zachęcająca do składania PIT zgodnie z miejscem zamieszkania, nie zameldowania. W zamian miasto oferuje Kartę krakowską zapewniającą szereg zniżek m. in. na komunikacje miejską, do instytucji kultury.

Będzie rekonstrukcja fortu N-10 na Prądniku Białym

Zamieszaniem owiana została rozbiórka fortu N-10 na Prądniku Białym, gdzie deweloper zburzył relikty fortu. Dziś będzie musiał je zrekonstruować. To efekt opinii wydanej przez miejskiego konserwatora zabytków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *