Architektura wnętrz

Architektura wnętrz dzięki samouczkom jest lepiej rozumiana

By zostać architektem wnętrz nie wystarczy przejść internetowego kursu. Aczkolwiek może to być świetny początek. Architektura wnętrz dzięki samouczkom jest lepiej rozumiana, bardziej fachowa. Teoria jednak jest tylko teorią. Kluczowa jest praktyka, umiejętności, zdolności manualne i pomysł na wnętrze. Ten ostatni to klucz do sukcesu. Dzięki kreatywności, własnej inwencji można stworzyć niebanalny projekt wnętrza bez ponoszenia wysokich kosztów, wykorzystując dostępne materiały, meble, przedmioty.

Pomóż uzdolnieniu

Czując, że ma się pewną zdolność do urządzania wnętrz warto pomóc sobie poprzez nabycie wiedzy teoretycznej. Pomocą są wówczas książki i czasopisma branżowe o podstawach. Fundamentach jakimi kieruje się architektura wnętrz. Poza definicjami, opisami różnych technik optycznego powiększania przestrzeni, planowania pomieszczeń, czy łączenia kolorów w estetyczną całość, ważna jest też wizualizacja własnych projektów. Niezwykłym narzędziem do prób stworzenia oryginalnych wnętrz zanim zaczniemy rujnować ład własnego czy cudzego mieszkania są programy komputerowe do aranżacji wnętrz. Pomagają zobaczyć własne pomysły w całości projektu i wprowadzić ewentualne zmiany i modyfikacje.

Szlifuj swój styl

Każdy projektant wnętrz ma jakiś swój własny wyszukany styl. Nie chodzi przecież o to by kopiować projekty. Odtwarzać lub być zwyczajnym rzemieślnikiem który wykonuje szablonowe projekty masowe. Chodzi o to aby mieć własny niepowtarzalny styl. By zachować harmonię kolorów, wzorów, stylów aranżacji. A przy tym być oryginalnym. Niezwykłą umiejętnością jest szokowanie i zaskakiwanie odbiorcy innowacją, kreatywnością. Niepowtarzalne wyroby o unikalnym projekcie, zwykle stworzone na zamówienie lub własnymi rękoma to doskonała wizytówka projektanta.

Nie obawiaj się koloru

Mimo mody na szarości i minimalizm warto wprowadzać we wnętrza kolory oraz kontrastowe akcenty kolorystyczne. Oczywiście wskazany jest umiar i estetyka. Jednak architektura wnętrz bez koloru jest też bez charakteru, wyrazu. Warto mieć to na uwadze projektując kolejne pomieszczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *