Biegi na orientację

Biegi na orientację lekarstwem na otyłość

Statystki pokazują, że polskie społeczeństwo coraz bardziej tyje. Nie jest to dobre zjawisko, gdyż otyłość jest dość niebezpieczną chorobą, która sama w sobie nie jest groźna, ale może doprowadzić, do tego, że człowiek szybciej dostanie zawału serca, lub miażdżycę.

Odpowiedzią na walkę z otyłością może być szeroko rozumiany sport. Aktywność fizyczna jest potrzebna nie tylko w młodej części naszego społeczeństwa, ale także i tej starszej. Rodzi się więc pytanie jak zadbać o to, by ludzie decydowali się na uprawianie sportu.

Biegi na orientację uprawia się przede wszystkim w lesie

Dyscyplin sportowych jest naprawdę wiele, tak że każdy znajdzie coś dla siebie. Szczególnie wartościowe są biegi. Jest wiele możliwości uprawiania biegów, zarówno tych terenowych jak i takich na bieżni. Poza tym są biegi uliczne ale także biegi na orientację. Zwłaszcza te ostatnie warte są zainteresowania, gdyż łączą ze sobą wysiłek fizyczny i umysłowy. Biegi na orientację to sport w zasadzie dla każdego.

Oczywiście najważniejsze jest tu, by osoba, która tę dyscyplinę uprawia potrafiła przeczytać mapę jaką zawodnik otrzymuje na stracie. Dlatego też dzieci do dziesiątego roku życia w tym sporcie stratują przy pomocy rodziców lub na specjalnie wyznakowanych trasach. Biegi na orientację uprawia się przede wszystkim w lesie. Jednak w ostatnich latach coraz częściej miejscem rywalizacji staje się środowisko miejskie. Są to tak zwane trasy sprinterskie. Oczywiście w wersji orientacji sportowej, gdyż wynoszą od dwóch do czterech kilometrów w linii prostej.

Warto biegać na orientację, gdyż każdy zawodnik pod siebie ustawia prędkość biegu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *