Budżet Obywatelski

Budżet Obywatelski czas zaplanować

Koniec stycznia to czas by zaplanować Budżet Obywatelski. W Krakowie w tym roku nastąpiły dość istotne zmiany w tym zakresie. Mimo wstrzymania Budżetu na rok, jednak wnioski będą przyjmowane w maju bieżącego roku, a głosowane we wrześniu. To wynik obowiązku płynącego z ustawy.

Zamknięto ponad połowę kontrolowanych escape room’ów

Po kontroli tzw. escape room’ów w Małopolsce stosowne służby podjęły decyzję o zamknięciu ponad połowy kontrolowanych obiektów. To niepokojące dane w świetle tragedii z Koszalina, gdzie uczestnicy spłonęli w pożarze.

Basen przy Kolnej znów otwarty

Basen przy Kolnej znów otwarty. Przedłużający się remont został zrekompensowany użytkownikom poprzez zniżki aż do końca ferii zimowych. Przyczyną decyzji był zazwyczaj stan techniczny obiektów.

Demonstracja pod Wieżą Ratuszową

W piątek 25 stycznia Komitet Obrony Demokracji Regionu Małopolska zgromadził się na demonstracji pod Wieżą Ratuszową. Hasłem demonstracji było „Stop propagandzie w TVP! Żądamy zmian!”.

Ruszyła akcja Misioteka

23 stycznia ruszyła akcja Misioteka. To projekt studentów Uniwersytetu Jagielońskiego, dzięki któremu ma zostać wyremontowana świetlica Towarzystwa Przyjaciół Dzieci „Chatka Puchatka” z kącikiem literackim. Inicjatywę studentów wspierają władze miasta. To akcja crowdfundingowa, każdy może ja wesprzeć wchodząc na platformę www.polakpotrafi.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *