sklep zielarski

Choroby reumatyczne i ich leczenie

Choroby o podłożu reumatycznym zwykle dotykają osób w wieku bardziej podeszłym, choć zdarzają się także przypadki wcześniejszego chorowania. Zdecydowanie najczęściej pojawia się tutaj Reumatoidalne Zapalenie Stawów (RZS), w którego leczeniu najczęściej stosowanym lekiem jest Metotreksat. Obecnie jednak, coraz częściej prowadzone badania skuteczności leczenia alternatywnego z wykorzystaniem ekstraktu z korzenia piwonii białej, dowodzą, iż jest to lek o bardzo wysokiej, zbliżonej do metotreksatu skuteczności. Przyjrzyjmy się zatem prowadzonym w tym zakresie badaniom, bowiem ich wyniku należą do wyjątkowo ciekawych w tym zakresie.

Badania nad skutecznością ekstraktu z korzenia piwonii białej

Jak już wspomnieliśmy w kwestii skuteczności leczenia RZS przy pomocy ekstraktu z korzenia piwonii białej, przeprowadzono liczne badania. Najważniejszymi zaś są te, przeprowadzone przy finansowaniu przez Narodową Fundację Medycyny Naturalnej z Chin. W ich toku przebadano blisko 450 osób z reumatoidalnym zapaleniem stawów, porównując działanie metotreksatu oraz ekstraktu z korzenia piwonii białej. Wyniki badania prowadzonego przez 12 tygodni były wyjątkowo ciekawe.

Okazuje się, iż osoby leczone metotreksatem w 81,7% przypadków poczuły znaczną poprawę. W przypadku stosowania zaś ekstraktu z korzenia piwonii białej, poprawa nastąpiła w 71,7 % przypadków. Możemy więc tutaj powiedzieć, iż piwonia biała na reumatyzm jest praktycznie tak samo skuteczna, a przy tym jest lekiem tańszym, naturalnym i o wiele bardzie bezpiecznym dla organizmu. Nie wywołuje żadnych efektów ubocznych, tak jak to ma miejsce w przypadku leków typowo farmakologicznych, uzyskiwanych przede wszystkim syntetycznie.

Pozostałe właściwości piwonii białej.

Badania te prowadzone były dalej i takie same wyniku uzyskano na kolejnej grupie, tym razem składającej się aż z 1600 pacjentów z reumatoidalnym zapaleniem stawów. Prowadzone są także inne badania, mające za zadanie potwierdzić skuteczność leczenia innych chorób przy zastosowaniu ekstraktu z korzenia piwonii białej. W ich wyniku okazało się, iż jest to bardzo dobry lek także w przypadku innych schorzeń i dolegliwości takich jak chociażby:

  • Toczeń rumieniowaty
  • Zespół Sjogrena
  • Zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa
  • Przewlekła pokrzywka
  • Łuszczycowe zapalenie stawów

Wykazano także silne działanie immunomodulujące, przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwutleniające. Pozwala nam to mieć nadzieję, iż w przyszłości będziemy mogli wykorzystywać piwonię białą także do leczenia wielu innych chorób i dolegliwości, nie tylko o podłożu reumatycznym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *