wypożyczalnia aut

Czy wypożyczalnia aut może być tańsza od własnego samochodu

Jedna z największych zalet wypożyczania aut od czasu do czasu jest niewątpliwie oszczędność wynikająca z takiego postępowania. Posiadanie własnego samochodu to nie tylko konieczność zakupienia go, ale również ubezpieczenia, fundowania mu corocznych przeglądów, niezbędnych napraw, i oczywiście koszty eksploatacji paliwa. Rocznie może z tego powstać całkiem duża sumka, dlatego warto się rozejrzeć, czy w pobliżu naszego miejsca zamieszkania nie funkcjonuje jakaś wypożyczalnia aut, by w razie potrzeby wynajmować samochód, zamiast kupować go na własność!

Brak przeglądów i ubezpieczenia

Oczywiście nic nie może się równać z przyjemnością i komfortem posiadania własnego wozu, ale jeśli wymienimy na głos kilka korzyści z wynajmowania, może się okazać, że jest ich więcej niż wad! Zasadniczą zaletą jest oczywiście brak obowiązku ubezpieczania auta, dbania o przeglądy i tym podobne zabiegi niezbędne do legalnego utrzymywania wozu. Nie musimy zatem pamiętać o terminach wpłat ubezpieczenia ani terminach przeglądu, nie wspominając o korzyściach finansowych!

Brak opłat za miejsce parkingowe

Płacimy za auto tylko wtedy, gdy z niego korzystamy, więc przez większą część roku, gdy nie jeździmy nie musimy opłacać garażu ani miejsca parkingowego! To zdecydowanie największa zaleta wypożyczania aut gdy żyje się w wielkim mieście, gdzie miejsc parkingowych jest jak na lekarstwo!

Biorąc pod uwagę wszelkie całoroczne koszty utrzymania auta oraz to, jak często z niego korzystamy, może się okazać, że wynajęcie samochodu wcale nie jest tak drogim rozwiązaniem. Płacąc kilkadziesiąt złotych za dobę lub kilkanaście za godzinę korzystania z takiego auta, możemy jeździć nim gdzie tylko chcemy, dopłacając jedynie za zużyte paliwo lub myjnię.

Wypożyczalnia aut dla niedzielnych kierowców

Przy codziennym użytkowaniu auta wypożyczalnia samochodów rzeczywiście wychodzi bardzo drogo i nie kalkuluje się zbytnio. Jednak dla niedzielnych kierowców takie rozwiązanie jest jak znalazł! Na szczęście dziś praktycznie w każdym mieście możemy znaleźć atrakcyjną cenowo wypożyczalnię, gdzie auto podstawia się pod wskazany adres, a przy regularnych wypożyczeniach można spodziewać się rabatów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *