Dzień dziecka

Dzień Dziecka w Krakowie

Wraz z końcem maja zakończył się kolejny etap modernizacji zajezdni tramwajowej w Nowej Hucie. W związku z tym już od czerwca uruchomione zostaną kolejne miejsca postojowe i kolejne panele fotowoltaiczne. Do tej pory na inwestycję w zajezdnie wydano 50 mln zł.

Dzień dziecka

Dzień Dziecka w Krakowie to liczne imprezy dla najmłodszych. Najwięcej atrakcji przygotowano na niedzielę, jednak i sobota obfitowała w parady i pikniki niemal w każdej dzielnicy Krakowa. Bez wątpienia miniony tydzień to tydzień podsumowań w postaci otwarć m. in. Placu zabaw dla najmłodszych. Z pewnością sobotni Dzień Dziecka to doskonała okazja do świętowania i inauguracji. Plac zabaw przed Galerią Kazimierz to nowy wymiar zabawy. Inwestycja objęła linarium, trampoliny, uliczne gry planszowe itp.

Nowy dzwon w Bazylice Mariackiej

31-go maja miało miejsce uroczyste odlanie nowego dzwonu mariackiego w Pracowni Jana Felczyńskiego w Przemyślu. Dzwon zawiśnie w Bazylice Mariackiej na 700-lecie konsekracji świątyni.

Szkolne Muzeum Techniki

Na koniec. W ramach obchodów jubileuszu Zespołu Szkół Mechanicznych powstało tymczasowe Szkolne Muzeum Techniki. Wystawa prezentuje zabytkowe pojazdy, silniki i rozmaitości techniczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *