przeprowadzki

Jak skutecznie zaplanować przeprowadzkę

Dobrze jest mieć przynajmniej 3-4 dni na zorganizowanie sobie przeprowadzki. Oczywiście wszystko zależy od tego, jak wiele dobytku chcemy przewieźć ze starego domu do nowego. Jednak warto zawsze wziąć sobie w pracy jeden dzień wolnego więcej – w razie gdyby okazało się, że przeprowadzka będzie trwała trochę dłużej ze względu na nieprzewidziane wcześniej trudności, a jeśli nawet nie – to trzeba koniecznie dać sobie dzień na regenerację sił

Planowanie przeprowadzki

Aby dzień przeprowadzki nie był koszmarem i wszystko odbyło się zgodnie z planem, trzeba najpierw ten plan ustalić. Rozdzielmy obowiązki pomiędzy domowników i ustalmy, kto opróżnia jaki pokój. Zawczasu zakupmy odpowiednią ilość kartonów do przeprowadzek. Dużych worków na śmieci. Taśmy klejącej oraz kulek styropianu (wszystko się przyda, przekonasz się niebawem jak bardzo). Ustalmy też, które rzeczy będą nam potrzebne również w trakcie przeprowadzki (kilka sztuk bielizny, naczynia, kosmetyki, leki, pościel itp.) i odłóżmy je w konkretne miejsce zanim zaczniemy się pakować.

Następnie przeprowadźmy ostrą redukcję swojego dobytku. Wyrzućmy to, czego nie chcemy brać ze sobą do nowego domu. Jeśli jakichś przedmiotów nie używaliśmy przynajmniej od roku – to znaczy, że nie będą nam już prawdopodobnie potrzebne. Wyrzućmy je lub oddajmy potrzebującym. Na przykład wystawiając ogłoszenie w sieci. Resztę dobytku spakujmy i zabezpieczmy dokładnie. Ważne jest również zorganizowanie usług firmy przeprowadzkowej na konkretny dzień i godzinę. Pamiętajmy – zawsze bierzmy kilka kartonów więcej, niż nam się wydaje, że potrzebujemy. Podobnie jest z wielkością transportu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *