zdrowy wygląd

Jak zachować zdrowy wygląd

Co oznacza zdrowy wygląd? Z pewnością świeży, witalny, pełen energii i estetyczny. Dla każdego próg estetyki jest inny. Niemniej są też pewne standardy obiektywne funkcjonujące w medycynie, które określają człowieka jako zdrowego, bądź nie. O zdrowym wyglądzie najwięcej wiedzą panie. Które nie rzadko sporo czasu spędzają na upiększeniu się. Tylko czy aby działając na zdrowie?

Wiele osób główkuje nad tym jak zachować zdrowy wygląd na długi czas. Niestety w dużej mierze wpływ na to jak wyglądamy na starsze lata mają geny, z którymi nie jesteśmy w stanie nic poradzić. Czasem pozostaje nam jedynie zaakceptować zmarszczki i siwiznę w wieku dwudziestu lat. Poza niewielką grupą osób, dla których skłonności genetyczne są bardzo przykre większość z nas może zadbać o swoje zdrowie na wiele rozmaitych sposobów.

Zdrowy wygląd w każdym wieku

W każdym wieku jest to możliwe, chociaż trzeba zdobyć wiedzę jak to zrobić i zwykle co nieco poświecić czasu. Wysilić się, pomyśleć o sobie. Często już w młodym wieku niszczą nas używki. Namiar papierosów, alkoholu a nawet kawy może powodować negatywne zmiany na twarzy. Nieodpowiednia dieta prowadzi do chorób i otyłości. Zaś brak ruchu i aktywności na powietrzu skutkuje niedotlenieniem i depresją, spadkiem nastroju. Ciągły stres, brak czasu na sen i odpoczynek może mieć tragiczne skutki.

Warto jest sobie to uświadomić, gdyż życie dniem dzisiejszym wcale nie jest tak atrakcyjne jakby się wydawało. Warto jest pomyśleć co będzie jutro, za rok, za dziesięć lat, czy warto nam dziś szargać zdrowiem? To pytanie godne zastanowienia się w kontekście pędzącego świata, za którym nie nadążamy, goniąc za urodą i pieniądzem, a tracąc zdrowie, bez którego nie mamy szans ani na nieskazitelny wygląd, ani na bogactwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *