kartony

Worek czy karton w co pakować rzeczy podczas przeprowadzki?

Zwolenników worków oraz zwolenników kartonów do pakowania rzeczy na czas przeprowadzki jest równie wielu. Każde z tych dwóch rozwiązań ma swoje wady i zalety, aczkolwiek więcej plusów przemawia za kartonami. Jeżeli zdecydujemy się na worki winny być one wytrzymałe, odporne na uszkodzenia ale również na ciężar.

Pakowanie do worków

Do worków najlepiej pakuje się odzież i obuwie. Jeśli nie zależy nam na tym aby ubranie się nie wygniotło czy zgięło. Wówczas worki pomieszczą wiele, gdyż można w nich ugnieść np. pościele, obrusy czy firany. Dodatkowo korzystając z worków próżniowych można zmniejszyć ich objętość. Niestety worki są małowymiarowe i nawet układając ciasno jeden na drugim lub obok drugiego trzeba liczyć się z tym, że pomiędzy stworzą się luki. Wolne niewykorzystane przestrzenie. Ponadto worki łatwo się przesuwają. O wiele trudniej jest również opisywać zawartość worków na workach, za to łatwiej jest je związać sznurkiem. Zdecydowanie do worków trudniej pakuje się książki i dokumenty, chociaż i to jest możliwe. Najtrudniejsze do spakowania do worków są szklanki, talerzyki, dekoracje, ramki i rozmaite drobiazgi. Które trudno jest zabezpieczyć przed uszkodzeniami w luźnym worku.

Pakowanie w kartony

Najpopularniejszym sposobem pakowania na czas przeprowadzki są kartony. W wielu miejscach można kupić gotowe kartony różnego kształtu i pojemności. Kartony stworzone z myślą o przeprowadzkach. Wzmocniona tektura, uchwyty transportowe, nadruki na opis itp. elementy usprawniają przeprowadzkę. Jednak bez specjalnych kartonów również można spakować bezpiecznie i sprawnie cały dobytek. Pamiętać należy o tym, że każdy karton ma swój udźwig, nawet gdy przestrzeni w kartonie nam zostanie nie powinniśmy go przeładowywać. Aby przy jego transporcie się nie rozerwał i nie wypadło jego dno.

Przeprowadzając biuro stosunkowo łatwo jest wykorzystać kartony o wymiarach przystosowanych do standardowych segregatorów i dokumentów. O wiele trudniej jest spakować drobiazgi o nieregularnych kształtach. Wówczas luźne przestrzenie należy wypełnić czy to pianką, czy folią bąbelkową, bądź innym wypełniaczem jak chociażby gazeta, ręcznik itp.

Polecamy: Jak skutecznie zaplanować przeprowadzkę

Najlepszy sposób mieszany

Dla większości przypadków sposób mieszany jest najbardziej optymalny. Chociaż należy dokładnie przemyśleć co można przeprowadzić w worku, co zaś wymaga pudełka, solidnego pojemnika. Czasem można wykorzystać posiadane pojemniki jak kosz na pranie, pudełka tekstylne, ozdobne, które mogą pomieścić szereg drobiazgów na czas przeprowadzki.

Niektórych rzeczy nie da się zapakować ani do worków ani do kartonów, wymagają one stosownego zabezpieczenia i potraktowania indywidualnego. Do takich należą meble, dywany, lampy, drobne AGD, RTV, jak też duże gabarytowo przedmioty wyposażenia wnętrz. Poza tym warto rozważyć sposób mieszany pakowania stawiając zarówno na worki, jak i kartony. Część rzeczy można zapakować w worki, część zaś w kartony, w zależności od tego w czym jest je bezpieczniej i łatwiej transportować.

Bezwzględnie kartony są wygodniejsze do przenoszenia i układania. Wbrew pozorom zajmują mniej miejsca w samochodzie, gdyż nie tworzą się pomiędzy nimi luki, zwłaszcza gdy kartony są w tym samym wymiarze. Jeśli posiadamy oryginalne kartonowe opakowania elektroniki itp. również dobrze jest je wykorzystać.

One thought on “Worek czy karton w co pakować rzeczy podczas przeprowadzki?”

  1. Dzięki za ten wpis jest pomocny dla osób szukających wiedzy przed przeprowadzką. Mi pomógł, pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *