Kiedy dzwonić po pomoc drogową

Kiedy dzwonić po pomoc drogową?

Wypadki na drogach zdarzają się codziennie. Nie możemy nawet przez chwilę sądzić, że nam się to na pewno nie przydarzy. Oczywiście – powinniśmy robić wszystko, co w naszej mocy, by nigdy nie musieć korzystać z pomocy drogowej. I zawsze docierać bezpiecznie do celu swej podróży. Niemniej jednak, zawsze należy tę opcję zakładać. Nie sądzić, że jest się niezniszczalnym.

Kiedy wzywać pomoc drogową

Pomoc drogowa może być przydatna w sytuacjach „bez wyjścia”. Czyli kiedy nasze auto dozna solidnej stłuczki lub odmówi posłuszeństwa dosłownie w środku trasy. Nie możemy zostawić samochodu na ulicy i wrócić do domu innym środkiem transportu. Chyba że jest to rozwiązanie doraźne. Do czasu zorganizowania odpowiedniej pomocy. Gdy przytrafi nam się stłuczka na drodze i w jej wyniku nasze auto jest uszkodzone, czyli nie może jechać lub jazda może grozić niebezpieczeństwem, wówczas należy zabezpieczyć miejsce wypadku i wezwać odpowiednie służby. Zgasić silnik, wyjąć kluczyki ze stacyjki i czekać na przyjazd policji i pomocy drogowej.

Wezwanie firmy oferującej usługę pomoc drogowa może być konieczne w sytuacji, gdy nasze auto wymagać będzie holowania do najbliższego warsztatu mechanicznego. Albo gdy samo nie pojedzie nawet na holu i wtedy trzeba je przewieźć na lawecie. Wiele osób ocenia konieczność wezwania pomocy drogowej i decyduje się wezwać kolegę. Który przyjedzie swoim samochodem i weźmie uszkodzony samochód na hol, by nie płacić za usługę holowania. Jednak bywają sytuacje, gdy auto na przykład dachowało lub trzeba je zdjąć z barierki, czy też wyjąć z rowu. Wtedy potrzeba już pomocy strażaków i specjalistów z pomocy drogowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *