Kłopoty z cerą

Kłopoty z cerą twarzy

Bardzo często dysponujemy kilkoma rodzajami cery, co ciekawe twarz wyróżnia się innym typem cery niżeli reszta ciała a u wielu osób również na twarzy występuje cera mieszana. Zwykle czoło oraz oczy to cera sucha, zaś broda, nos i policzki to domena cery tłustej. Jak zatem mając tak zróżnicowaną cerę dobrać odpowiednie kosmetyki i zabiegi na twarz, które będą skuteczne?

Dobrze jest się nad tym zastanowić. Bowiem wiele kosmetyków i zabiegów wzajemnie się wyklucza. Trudno przecież stosować dwa rodzaje maseczek równocześnie. Na szczęście są też kosmetyki pośrednie, które dedykowane są cerze mieszanej. Są one tak skomponowane, aby działały harmonijnie na cerę i tłustą i suchą normalizując ją i nie szkodząc. Także zabiegi na twarz proponowane przez salony piękności uwzględniają potrzeby klientek o cerze mieszanej.

Na kłopoty z cerą mogą pomóc kosmetyki

Na rynku dostępne są specjalne plastry do cery tłustej. Wyprofilowane tak aby pasowały do miejsc najbardziej typowych jak oczodoły, okolice nosa. Wbrew pozorom kłopoty z cerą są bardzo powszechne. Sporo osób boryka się z nimi właśnie poprzez niejednorodność. Kiedy osoby z tłustą cera mogą zażywać więcej kąpieli słonecznych, to osoby z suchą cerą mogą pozwolić sobie więcej na saunę. Niestety osoby z cerą mieszaną nie mogą nadużywać ani sauny ani opalania się. Z jednej strony wydaje się to pożyteczną mieszanką, z drugiej uciążliwą cechą.

Kosmetolodzy wciąż opracowują szereg kosmetyków, które idealnie wpasują siew potrzeby cery mieszanej. Wszelkie kosmetyki muszą być delikatne i zrównoważone, by nie pomóc na cerę suchą szkodząc cerze tłustej. Co więcej. Osoby o cerze mieszanej dodatkowo doznają specyficznego zjawiska, kiedy cera zależna jest od warunków atmosferycznych i zmienia się wraz z porami roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *