Kościół Bożego Ciała

Skarby Krakowa – Kościół Bożego Ciała

Ta niezwykła świątynia leży już na terenie krakowskiego Kazimierza, i jest jednym z najciekawszych zabytków w chrześcijańskiej części tej żydowskiej dzielnicy. Kościół Bożego Ciała jest też jedną z ciekawszych świątyń, jakimi może się pochwalić Kraków. Dlaczego warto zajrzeć tu w czasie wycieczki po tym mieście?

Dlaczego warto odwiedzić Kościół Bożego Ciała?

Gotycka forma i piękne, barokowe dekoracje – kontrast między tymi stylami stał się jedną z najbardziej charakterystycznych cech kościoła Bożego Ciała. Wzniesiony w połowie XIV wieku, ostatecznie ukończony został w wieku XV. Przez wieki był to najważniejszy kościół na terenie Kazimierza, co starano się podkreślić poprzez odpowiednie, bogate wyposażenie. W średniowiecznym, nieco surowym wnętrzu, prezentuje się ono wyjątkowo.

W gronie najważniejszych zabytków sztuki, jakie można zobaczyć w tym miejscu, wyróżnia się namalowany w latach 30. XVII wieku obraz „Boże Narodzenie”. Piękne stalle oraz niezwykłe dekoracyjny ołtarz z XVII wieku to kolejne skarby sztuki, które wyróżniają się w wystroju kościelnego wnętrza. Obraz Matki Boskiej oraz wspaniałe rzeźby to ciekawe dzieła sztuki, którym z całą pewnością warto poświęcić więcej uwagi.

Miasto pełne atrakcji

Kościół Bożego Ciała to kolejna perełka architektury sakralnej, którą zachwyca nas Kraków. W czasie wycieczki po tym mieście ujrzymy wiele wspaniałych skarbów. Które swą unikalną formą oraz ogromną wartością artystyczną zachwycają od lat. To dzięki nim Kraków jest miastem, w którym można spędzić sporo czasu i nigdy się nie znudzić. Tanie noclegi oraz tak liczne w tym mieście hotele sprawiają, że zaplanowanie dłuższego i pełnego wrażeń pobytu w tym mieście staje się prostym zadaniem dla każdego z nas.

Zdjęcie: http://www.bozecialo.net

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *