Kraków miasto studentów!

Kraków – miasto króla Kraka i… studentów!

Kraków, dawna stolica Polski, cieszy się ogromną sławą na całym świecie. Przyjeżdżają tu turyści z całego świata, by podziwiać siedzibę pierwszych władców Polski. Z pewnością ogromne wrażenie robią Wawel, Kościół Mariacki, czy legenda o smoku wawelskim. Ale Kraków to miasto, które żyje nie tylko historią. Jest bardzo nowoczesne, współczesne i dynamiczne!

Studia w Krakowie

Jak przystało na byłą stolicę, w Krakowie możemy znaleźć wiele prestiżowych uczelni wyższych, jak choćby Uniwersytet Jagielloński. Aby dostać się na którąś z nich, potrzeba naprawdę sporo samozaparcia i ambicji. Studia w Krakowie to dla wielu młodych ludzi ogromna szansa. Szansa nie tylko na zdobycie upragnionego dyplomu. To szansa na rozwój zawodowy, nawiązanie dobrze rokujących znajomości. To szansa na zmianę postrzegania świata. Młodzi ludzie z całej Polski, głównie z mniejszych miejscowości, bardzo tłumnie przyjeżdżają studiować do Krakowa.

Krakowska bohema

Kraków pod względem przekroju społecznego jest bardzo kolorowy. Spotkać tu możemy ludzi wielu narodowości, różnych kolorów skóry. Każdy chce studiować, pracować i mieszkać w tym magicznym mieście. Jest ono pełne ciekawych zakątków. Znajdziemy tam doskonałe restauracje, w których można nie tylko dobrze zjeść, ale także miło spędzić czas. W Krakowie mieści się również wiele centr rozrywek, takich jak choćby popularne w ostatnich latach Escape Roomy, kina, teatry, aquapark i wiele innych. Bardzo wiele klubów studenckich w Krakowie ma specyficzny klimat krakowskiej bohemy. Jak zapewne wiemy, w Krakowie wiele czasu spędzali niegdyś polscy słynni artyści – pisarze, malarze, poeci. Zażywali oni rozrywki i czerpali inspiracje właśnie ze spotkań towarzyskich w takich specyficznych, czasem nieco „zakazanych” miejscach.

W tym mieście możemy natknąć się na naprawdę wiele miejsc zupełnie innych niż wszystkie – nietypowych restauracji, kawiarń, klubów. Z pewnością wybierając się na studia do Krakowa nie będziemy się nudzić w wolnym czasie! Wiosną i latem można relaksować się nad Wisłą, gdzie zawsze spotkamy malarzy czy rysowników utrwalających piękno przyrody na płótnie lub papierze. Miłośnicy dobrej muzyki mogą korzystać z bardzo szerokiego spektrum różnych muzycznych spektakli i koncertów.

Do Krakowa warto przyjechać nie tylko na weekend. Turyści będą tu mieli zdecydowanie mnóstwo do obejrzenia. Nie sposób nawet wyjść na zwykły spacer nie oglądając się na ulicy za ciekawie ubranymi ludźmi robiącymi różne inspirujące rzeczy. Tak, to zdecydowanie kolorowe miasto studentów i artystów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *