kraków przegrywa w sądach

Kraków przegrywa w sądach i pierwszy w Polsce robot neurochirurgiczny

Wiosna to czas remontów, w Krakowie nie brakuje punktów modernizacji dróg. Jednym z nich jest wykop w Bronowicach pod linie tramwajową. Niebawem, bo 29 kwietnia ograniczenia w ruchu obejmą Aleję Trzech Wieszczów. Utrudnienia potrwają około trzech miesięcy.

Kraków przegrywa w sądach z mieszkańcami

Sprawy parkowania i opłat za postój trafiają do sądów administracyjnych. Kraków przegrywa w sądach z mieszkańcami. Chodzi o oznakowanie płatnych stref parkowania. Według orzeczeń sądów nie wystarczą znaki pionowe, niezbędne jest zadbanie o oznaczenia poziome informujące o miejscu parkingowym podlegającym opłacie.

Pierwszy w Polsce robot neurochirurgiczny

Szpital Uniwersytecki w Krakowie zakupił pierwszego w Polsce robota neurochirurgicznego Rosa . To innowacyjne urządzenie, które pomoże w operacjach mózgu, endoskopii i biopsji oraz implantacji elektrod. Dzięki robotowi można liczyć na perfekcyjną precyzję zabiegów.

Niebezpieczne zderzenie autobusu

W minionym tygodniu miało miejsce niebezpieczne zderzenie autobusu z osobówką. Na skrzyżowaniu Nowohuckiej z Klimeckiego autobus linii 174 został najechany przez samochodów osobowy. Okoliczności kolizji bada policja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *