magia krakowa

Magia Krakowa

Piękna architektura? Kultura i rozrywka? Nowoczesność połączona z romantycznym i poetyckim klimatem? Kraków!

Kraków to drugie po Warszawie pod względem wielkości miasto Polski. Oficjalnie mieszka w nim niecałe osiemset tysięcy ludzi, jednak tak naprawdę mieszkańców jest dużo więcej. Z nieoficjalnych danych wynika, że miasto już dawno przekroczyło milion obywateli.

Kraków – Najlepsze miasto na świecie

Kraków odwiedza rocznie około dziesięć milionów turystów, co niewątpliwie czyni miasto stolicą polskiej turystki. W 2015 roku Kraków znalazł się na siódmym miejscu w rankingu „Najlepszych miast na świecie” sporządzonym na podstawie głosów czytelników prestiżowego amerykańskiego magazynu podróżniczego „Travel + Leisure”, wyprzedzając między innymi Barcelonę.

Kraków to nie tylko zabytki

Była stolica Polski słynie na całym świecie z pięknych zabytków jak Zamek Królewski na Wawelu, Rynek Główny (który jest jednym z największych rynków Europy) i całe Stare Miasto otoczone parkiem miejskim zwanym „plantami” posadzonym w miejscu dawnej fosy. Nie brakuje tutaj także nowoczesnych obiektów, takich jak Centrum Kongresowe „ICE Kraków”, czy największa hala widowiskowa w Polsce „Tauron Arena”.

Magiczna Nowa Huta

Turyści coraz częściej za cel zwiedzania obierają pokomunistyczną Dzielnice XVIII Nową Hutę. Można w niej zobaczyć między innymi ceglane bloki robotnicze wybudowane przed wynalezieniem „wielkiej płyty”. Czy dawny „Plac Centralny” na którym niegdyś stał pomnik Włodzimierza Lenina. Nowa Huta jest na swój sposób magiczna. Możemy w niej zjeść prawdziwy domowy obiad w jednym z barów mlecznych, w których menu i sposób przyrządzania dań są niezmienne od czasów Polskiej Republiki Ludowej.

Kraków jest miastem kontrastów, słowa nie opiszą jego niezwykłości. Ludzie, którzy raz odwiedzili Kraków, chcą do niego wracać. Jest idealnym miejscem na weekendowy wypad, jak i na dłuższy pobyt. Zapraszamy!

One thought on “Magia Krakowa”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *