biały domek

Mały biały domek

Wiele osób marzy o własnym małym białym domku. Część z nich realizuje swoje marzenia skutecznie poprzez budowę domu systemem gospodarczym czy też zakup nieruchomości do remontu, na kredyt itp. Nie zawsze ten mały biały domek jest mały, albo biały. Od czegoś jednak warto zacząć. Biała elewacja na pewno odświeża, odnawia. Dlatego chcąc dokonać szybkiej metamorfozy warto jest postawić na biel.

Dom do remontu

Kupując dom do remontu zazwyczaj zastanawiamy się nad kosztami remontu od wewnątrz. Bowiem to we wnętrzach domu mieszkamy i są one priorytetowe. Jednak nie można zapominać o elewacji obiektu. Malowanie elewacji to spory koszt, a kiedy przychodzi wymienić elewację na nową, ocieplić budynek koszty rosną jeszcze bardziej. Tymczasowo oczywiście wystarczy odświeżenie elewacji. Rzadko w starym domu wystarczy mycie elewacji, by odzyskała swoją świetność. Chociaż jest to możliwe w przypadku powierzchni klinkierowych, kamiennych, ścian z cegieł itp. Jeżeli dom podlega rejestrowi zabytków zaczynają się jeszcze większe koszty i utrudnienia. Bowiem nie możemy dowolnie mu zmienić fasady, a nawet przemalować na inny kolor bez akceptacji określonych osób. Tego rodzaju domy są piękne, mają swoja dusze. Jednak generują spore koszty remontu i bieżącego utrzymania. Wbrew pozorom nie dla wszystkich nabywców jest to oczywiste.

Biały dom

Każdy chciałby mieszkać w Białym Domu. Jednak czy własny dom jesteśmy w stanie pomalować na biało? To odważne rozwiązanie. Nie z powodu tego że to biały kolor, ale z uwagi na to, iż biel szybko ulega zabrudzeniom. Wystarczy jeden sezon a biały dom nie wygląda już tak świetnie. Malowanie elewacji białych domów konieczne jest praktycznie co sezon. Czy nas na to stać? Czy będziemy mieć na to czas, siły? Jeśli tak, to biała elewacja domu jest niezwykle elegancka, atrakcyjna i zawsze modna. Bardzo często nowe domy wprost od dewelopera są oddawane właśnie w białym kolorze elewacji.

Z czasem można kolor ten zmienić, nadać mu barw, jak też pozostawić białym odnawiając w razie potrzeby. Kolor bieli jest o tyle wygodny, iż można malować elewacje fragmentami i nie doznamy problemu dopasowania koloru. Biel to biel, być może będzie ton ciemniejsza jednak zawsze jest to biel. W przypadku koloru trudno jest dokupić ten sam odcień po kilku latach, a nawet jeśli zachowamy farbę elewacyjną to kolor na ścianie blaknie. Nie będzie tym samym co nasz zapas farby w garażu. Jeśli nie jesteśmy gotowi na częste malowanie elewacji wówczas wybierzmy kolor, a elewacja będzie łatwiejsza w utrzymaniu jej w należytym stanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *