Nowe centrum oparzeniowe i darmowe szczepienia

Nowe centrum oparzeniowe i darmowe szczepienia przeciw HPV

Tym razem w ubiegłym tygodniu pojawiła się na Rynku Głównym niecodzienna rzeźba, która wzbudziła ogromne zainteresowanie. Jak się okazuje instalacja ma promować nowy serial sensacyjny Netflixa. Dlatego rzeźba przedstawia wąsatą maskę, występującą w filmie Dom z papieru hiszpańskiej produkcji.

Nowe centrum oparzeniowe

Nowy budynek przy szpitalu Rydygiera w Krakowie jaki właśnie powstał ma mieścić Małopolskie Centrum Leczenia i Rehabilitacji Poparzeń oraz Chirurgii Plastycznej. W związku z tym obiekt przeznaczony jest zarówno dla dzieci jak i dorosłych i ma stanowić największe regionalne centrum oparzeniowe.

Darmowe szczepienia dla dziewcząt przeciw HPV

Już od września rusza akcja darmowych szczepień dla dziewcząt w wieku 12 lat przeciw HPV. Koszty szczepienia (3,4 tys.) dziewczynek poniesie miasto. Akcja jest elementem profilaktyki raka szyjki macicy.

Zatrzymano podpalaczy

Krakowska Policja zatrzymała dwóch podejrzanych o podpalenie mężczyzn. Chodzi o incydent obrzucenia lokalu gastronomicznego butelkami z łatwopalną cieczą do którego doszło w minioną środę na terenie Krowodrzy. 19-to i 33 latek spowodowali swym czynem szkody na 2000 złotych oraz narażenie na uszczerbek zdrowotny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *