Pomoc drogowa

Pomoc drogowa dla pojazdów ciężkich

Samochody osobowe, busy, motocykle widujemy najczęściej sprawne i śmigające po drogach. Jeżeli coś się stanie bądź coś się zepsuje, przyjeżdża pomoc drogowa, naprawia bądź odholowuje i po sprawie.

Pomoc drogowa dla TIR-ów

Jednak po drogach poruszają się też większe pojazdy. Zwykła laweta i pomoc drogowa nie pomoże w przypadku kiedy usterka pojawiła się i odholowanie jest potrzebne dla np. Tira. A co w przypadku kiedy Tir lub jakiś pojazd inny ciężki pojazd stoczy się do rowu? Potrzebny jest wtedy specjalny pojazd. Najczęściej używa się do takich wypadków holowników lub innych pojazdów specjalnych. Są to pojazdy o dużych gabarytach w przeznaczeniu do pomocy oraz holowaniu samochodów ciężarowych. Dwu lub trzy osiowe samochody wyposażone w wyciągarki hydrauliczne które mają zastosowanie przy stawianiu na koła przewróconych pojazdów. Często zaopatrzone są też w specjalne wysięgniki, które pozwalają bezkolizyjnie holować ciężarówki bądź autobusy. Mają tez specjalne chwytaki i widełki pozwalające łapać holowane auta za koła i osie.

Są to maszyny o mocnej zabudowie i mają przeznaczenie specjalistyczne. Nie każda pomoc drogowa zajmuje się holowaniem czy pomocą przy samochodach ciężarowych, dlatego warto wcześniej sprawdzić gdzie się udać w razie wypadku ciężkiego sprzętu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *