Pomoc drogowa

Pomoc drogowa – opłaty za usługę

Posiadanie samochodu to nie tylko przyjemności związane z komfortem dojeżdżania w niemal każde miejsce, gdzie tylko sobie zażyczymy. To również wydatki. I to niemałe! Związane nie tylko z kupnem samego wozu, ale również – a może przede wszystkim – z jego utrzymaniem.

Rzecz jasna, największe koszty generuje auto, które się psuje. To, które miewa się świetnie, służy do sprawnego poruszania się po mieście. Za to z auta popsutego nie ma pożytku, a opłacać jego naprawę musimy czy tego chcemy, czy nie. Gdy auto zepsuje nam się na środku ulicy – a zwykle tak właśnie się dzieje – może być potrzebna pomoc drogowa. To firma, z której usług należałoby skorzystać, gdy zaliczymy stłuczkę i potrzebujemy zawieźć auto do mechanika, zaholować je lub wziąć na lawetę.

Dobrze mieć ubezpieczenie aby pomoc drogowa nie rujnowała naszego budżetu!

Większość właścicieli opłaca ubezpieczenie swojego auta. A zatem po stłuczce można wtedy śmiało wezwać pomoc drogową. By pomogła nam w transporcie uszkodzonego auta w wybrane miejsce. W związku z tym, to ubezpieczyciel pokrywa wszelkie koszty takiego transportu. Należy jednak zorientować się podczas zawierania umowy z ubezpieczycielem, co konkretnie obejmuje to ubezpieczenie. Do jakiej firmy należy się zgłosić po pomoc z holowaniem pojazdów. Oraz dokąd może nam ona zaholować auto. Jeśli nasze ubezpieczenie z jakiegoś powodu nie obejmuje pomocy drogowej, wówczas kierowca musi sam uiścić opłatę za usługę holowania – zwykle wystawiany jest na nią rachunek, a cena ustalana jest indywidualnie po wykonaniu takiego zlecenia ze względu na różny rodzaj usługi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *