pompy do wody

Pompy do wody morskiej

Pompowanie wody o silnym zasoleniu wymaga zastosowania odpowiednich rozwiązań technologicznych. Przede wszystkim trzeba będzie zastosować odpowiednie materiały konstrukcyjne do pomp. Silne zasolenie będzie bowiem przyczyniać się do szybszego powstawania korozji elementów stalowych pomp. Pompy do wody morskiej będą więc najczęściej wykonywane ze stali nierdzewnej lub z brązu. Oczywiście muszą one być prawidłowo uszczelnione aby zapewniać maksymalnie wysoki poziom bezpieczeństwa. Dzięki temu też, możliwe jest skuteczne pompowanie wody morskiej, jak również wody w kopalniach soli.

Charakterystyka technologiczna pompy do wody morskiej.

Typowa pompa do wody morskiej, będzie charakteryzować specyficzną konstrukcją techniczną. Głównie chodzi tutaj o zastosowanie odpowiednich materiałów, które będą odporne na korozję. Najczęściej można się zetknąć z pompami:

  • W wykonaniu ze stali nierdzewnej lub brązu
  • Z korpusem żeliwnym, ale częściami ściernymi ze stali nierdzewnej lub brązu.

Taka konstrukcja technologiczna pomp do wody morskiej gwarantuje wysoki poziom odporności na korodowanie. Przez to też mogą być wykorzystywane w pompowaniu cieczy silnie zasolonych, czyli właśnie wody morskiej, oraz wody w przemyśle wydobywczym. Musimy tutaj bowiem pamiętać, iż zarówno w kopalniach soli jak i w kopalniach węgla będziemy mieć do czynienia z wodą silnie zasoloną. Tego typu pompy do wody morskiej będą także skutecznie radzić sobie z wodą z pewnym stężeniem kwasu siarkowego czy też solnego.

Pompy samozasysające Victor Pumps.

Zdecydowanie najpopularniejszym rozwiązaniem w tym zakresie są pompy marki Victor Pumps. Są one realizowane w wykonaniu z płytą ścierną i wirnikiem ze stali sierdzeniem i korpusem żeliwnym. Takie wykonanie bardzo często jest wystarczające w zakresie pompowania wody morskiej, jak i cieczy silnie korozyjnych. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest tutaj możliwość przepłukania pompy po zakończonej pracy, dzięki czemu, wnętrze jak i wirnik nie będą narażone na stały kontakt z cieczą korozyjną.

Reasumując, pompy do wody morskiej Victor Pumps, będą jednym z lepszych rozwiązań w tym zakresie, toteż przy pracach z silnie zasoloną wodą morską, warto korzystać z takich właśnie rozwiązań. Pozwalają one na bezpieczną pracę długofalową, co w przypadku innych rozwiązań technologicznych jest raczej całkowicie niemożliwe. Bardzo istotną cechą tego typu pomp do wody morskiej, jest fakt, iż występują zarówno w wersji elektrycznej, jak i spalinowej. Pozwala to na ich stosowanie niezależnie od dostępności źródła energii elektrycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *