Poprawanagroda dla najlepszego nauczyciela

Poprawa jakości powietrza i nagroda dla najlepszego nauczyciela

8 marzec to kultowy Dzień Kobiet. Mimo upływu lat święto hucznie jest obchodzone przez panie. Z tej okazji w Krakowie kursował specjalny tramwaj zabytkowy wagon SN2. Kursował wokół Plant od godz. 14.00, przejazd nim był darmowy a każda pani w tramwaju otrzymywała tulipana.

Poprawa jakości powietrza

Wreszcie Kraków ma się czym pochwalić w kwestii jakości powietrza. Tegoroczny początek roku jest znacznie lepszy niżeli dwa ostatnie lata. Jak wykazują urzędnicy to efekt działań zmierzających ku ograniczeniu palenia surowcami niedozwolonymi. Nieoficjalnie jednak mówi się o łagodnej zimie.

Nagroda dla najlepszego nauczyciela historii

Wyjątkową nagrodą została obdarzona nauczycielka krakowskiego liceum Karolina Jedynak. To nagroda Tadeusza Słowikowskiego dla najlepszego nauczyciela historii. W tym roku wręczona została dziesiąty raz.

Wyłowiono ciało mężczyzny

W środę 6 marca z Wisły wyłowiono ciało mężczyzny na wysokości elektrociepłowni w Łęgu. Policja ustaliła iż jest to ciało zaginionego Akitaki Tsuziki, Japończyka zamieszkującego Kraków, który zaginął 30 stycznia. Póki co przyczyna śmierci nie jest znana.

Tytuł Człowieka Roku 2018

Krakowianie przyznali tytuł Człowieka Roku 2018. W gronie nagrodzonych, odznaczonych znaleźli się artyści, lekarze, biznesmeni. Jednym z nich jest Jędrek Bargieł który jako pierwszy człowiek zjechał na nartach z K2.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *