projektowanie wnętrz

Projektowanie wnętrz – ile warty jest projekt ze sklepu

Kiedy brak jest nam pomysłu na udany projekt nowo zakupionego mieszkania lub budowanego domu warto skorzystać z atrakcyjnych ofert proponowanych nam w sklepach meblowych, z wyposażeniem wnętrz. W większości z nich wraz z zakupem na przykład kompletu mebli kuchennych czy kolekcji mebli do salonu oferowane jest nam profesjonalne doradztwo projektanta wnętrz.

Projektowanie wraz z klientem

Zamawianie mebli pod indywidualny projekt może być nie lada frajdą. Zazwyczaj projektant tworzy projekt zgodnie z naszymi wskazówkami, a jego powstawanie możemy śledzić na bieżąco, obserwując prace projektanta. Jeżeli nie mamy zupełnie żadnych sugestii wówczas projektant pobierze od nas kluczowe dane dotyczące pomieszczenia jak jego wymiary, wysokość, rozmieszczenie otworów okiennych i drzwiowych, wystawa słoneczna itp. a następnie zaproponuje kilka rozwiązań do wyboru. Każdorazowo wstępny projekt wymaga uzgodnień i modyfikacji. Stanowiąc bazę do dalszej pracy projektant poddaje pod decyzję wybór rozwiązań technicznych pasujących do całości.

Czy projekt ze sklepu jest gorszy?

Warto zastanowić się czym różni się projekt z konkretnego sklepu dodawany zwykle gratis lub za śmieszną złotówkę do zakupu wyposażenia domu od projektu zamówionego w studiu projektowym. Wiele osób obawia się o jakość projektu i słusznie. Sklepy zatrudniają do pracy nad projektem niekoniecznie projektantów a osoby przyuczone do obsługi programów projektowych. Jeżeli zależy nam na wysokiej jakości projekcie, zindywidualizowanym warto jest wydać nieco więcej i skorzystać z usług fachowca. Dzięki opłacie za usługę możemy wymagać również poprawek w projekcie, wyjaśnień, kilku propozycji, poświęcenia większej ilości czasu na wybór konkretnych produktów niekoniecznie dostępnych w jednym sklepie, porównanie cen, marek, jakości itd.

Mnogość możliwości

Zamawiając projektowanie wnętrz w sklepie zwykle decydujemy się na kompleksowe wyposażenie danej marki i sklepu. Jeżeli jesteśmy fanami danego stylu i sklepu można zaryzykować. Bez wątpienia takie projekty wnętrz są wewnętrznie spójne i tworzą zsynchronizowaną całość.

Częściowe projekty

Projekty urządzania wnętrz na terenie sklepu mogą być świetną inspiracją, propozycją. Można z nich skorzystać ale niekoniecznie. Można też zaczerpnąć tylko wybrane elementy projektu. Zwykle projektowanie w sklepie nie jest zobowiązujące. Co więcej korzystając z akcji promocyjnych można urządzić mieszkanie z pomocą projektanta nie inwestując w usługi projektowe złotówki. Jeżeli jednak indywidualne projekty to rozwiązanie nie dla nas, można skorzystać z propozycji eksponowanych na wystawie sklepowej bądź też w katalogach producentów. To kopalnia pomysłów dla zestawień poszczególnych mebli, dekoracji, wykorzystania ozdób i rozmaitych tekstyliów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *