cena zabiegu

Przedłużanie włosów – cena zabiegu

Gęste i długie włosy to marzenie każdej kobiety. Jednak nie każda z pań może sobie pozwolić na to, by takie włosy wyhodować. Jeśli nie udaje się to naturalnymi sposobami, warto zdecydować się na przedłużanie włosów. Zabieg taki wykonują renomowane gabinety fryzjerskie. Ile to kosztuje i czy warto wydać tyle pieniędzy za zabieg?

Ceny poszczególnych zabiegów

Zasadniczo, najtańsze są zabiegi przedłużania za pomocą pasm sztucznych włosów. Ten surowiec produkowany jest ze specjalnych mieszanek syntetycznych włókien i jest dużo tańszy w pozyskaniu niż włosy naturalne, które kupuje się od dawców. Zagęszczanie oraz przedłużanie ma wiele różnych form. Im bardziej zaawansowany jest sposób przedłużania, tym droższy zabieg. I tak na przykład zabieg przedłużania za pomocą lasera jest droższy niż przyklejanie dodatkowych włosów na taśmy lub mikroringi. Istotny jest też czas noszenia przedłużonych pasm. Oczywistym jest, że za trwalszy efekt trzeba zapłacić więcej. I tak na przykład przedłużanie włosów na taśmy utrzymuje się do 2 miesięcy i trzeba za nie zapłacić do 800 złotych. Z kolei metoda chemiczno-termiczna Kerawax utrzymuje się do 5 miesięcy, ale kosztuje już około 2 tysięcy złotych.

Od czego zależy cena zabiegu

Dokonując wyboru metody przedłużania włosów, należy kierować się między innymi ustalonym budżetem. Różne metody poleca się różnym osobom. Dlatego też dokonując wyboru warto poświęcić około pół godziny na rozmowę z fryzjerem na temat polecanych metod. Brać przy tym pod uwagę należy:

  • kondycję własnych włosów
  • czy mamy dość czasu i wiedzy, by pielęgnować sztuczne włosy
  • jak długotrwałego efektu oczekujemy
  • jak dużo włosów chcemy doczepić
  • czy zależy nam na radykalnej zmianie fryzury

Od tych wszystkich czynników zależeć będzie cena zabiegu. Im bardziej długotrwały, mniej niszczący włosy, mniej widoczny na łączeniach i szybszy zabieg, tym droższy. Najprostsze są metody na zimno lub na ciepło wykorzystujące krótsze (25 cm) pasma w niewielkiej ilości. Wymagają one niestety spędzenia dłuższego czasu u fryzjera. Ponadto ich efekt zależy głównie od doświadczenia fryzjera. Najdroższe i najszybsze metody pozwalają radykalnie i na długo zmienić fryzurę. Zasadniczo ceny przedłużania włosów wahają się od 400 do 3 tysięcy złotych. Trudno jest określić, ile będzie kosztował konkretny zabieg, gdy nie zna się konkretnych preferencji klientki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *