przedłużanie włosów

Przedłużanie włosów – ile sposobów, tyle efektów

Przedłużanie włosów sztucznymi lub naturalnymi pasmami to zabieg dość kosztowny. Dlatego też warto poznać wnikliwie różne sposoby przedłużania. Dobrze jest umieć oszacować ich koszt u siebie i dostosować rodzaj zabiegu do naszych potrzeb.

Różne rodzaje zabiegów

Na przedłużanie włosów jest znanych co najmniej kilkanaście metod. Do tego trzeba wziąć pod uwagę wykorzystanie różnych rodzajów włosów sztucznych i naturalnych. Mogą one też mieć różne długości. Do zabiegu wykorzystuje się natomiast różną gramaturę lub liczbę pasemek… Trzeba przyznać, że zorientowanie się w tym wszystkim jest podstawą, gdy chcemy w ogóle przedłużyć sobie włosy.

Przedłużanie włosów – na ile mnie stać

Przedłużanie włosów maksymalną długością sztucznych pasm (czyli 55 cm) na maksymalną gęstość to około kilkadziesiąt pasm lub 200-300 gram włosów. Bez względu na wybraną metodę trzeba będzie się przygotować na koszt od 1500 wzwyż. W większości przypadków nie wykonuje się jednak tak drastycznych zabiegów przedłużenia. Pamiętajmy, że im więcej doczepionych pasm, tym większe obciążenie dla naturalnego włosa. Zaleca się wiec delikatne przedłużenie i zagęszczenie. Da ono pożądany efekt, a nie zaburzy struktury prawdziwego włosa.

Nie dajmy się nabrać na różne szemrane zabiegi przedłużania za śmiesznie niskie kwoty. Są one wykonywane „metodą chałupniczą”, niedokładnie i przy użyciu najtańszych materiałów. Efekt nie będzie więc ani długotrwały, ani zadowalający. Aby przedłużyć włosy na około pół roku, trzeba będzie przygotować sobie 1,5 tysiąca złotych lub nawet więcej.

Nie zrób sobie krzywdy

Przedłużanie włosów ma sens wtedy, gdy doczepione pasma sprawiają wrażenie naturalnych, wyglądają jak nasze własne. Mija się z celem doczepianie nienaturalnie dużej ilości przesadnie długich włosów. Nawet osoby, które widzą nas pierwszy raz w życiu na pewno dostrzegą przesadny efekt. Najlepszą opcją jest przedłużenie włosów o kilkanaście centymetrów w stosunku do naturalnej długości, z zastosowaniem kilkunastu dodatkowych pasm założonych mało inwazyjną metodą, przy wykorzystaniu niezbyt widocznych łączeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *