strajk nauczycieli i wędrówki z dinozaurami

Strajk nauczycieli i wędrówki z dinozaurami

Mimo zawirowań związanych ze strajkiem nauczycieli młodzież przygotowuje się do studiów między innymi biorąc udział w dniach otwartych AGH. Takie właśnie odbyły się w tym tygodniu zachęcając młodych ludzi pokazami i warsztatami wirtualnej rzeczywistości, oglądaniem świata w nano skali itp.

Trwa strajk nauczycieli

Wciąż trwa strajk nauczycieli. O ile w szkołach sytuacja nie jest zła, to w przedszkolach daje się we znaki pracującym rodzicom. Narzekają oni na brak opieki nad dziećmi. Teoretycznie większość placówek w Krakowie przyjmuje dzieci pod opiekę, jednak w praktyce bywa różnie o czym donoszą mediom rodzice.

Nowoczesny i ultra ekologiczny obiekt centrum badań

Już niebawem, bo jeszcze w 2019 roku powstać ma w Balicach nowoczesny i ultra ekologiczny obiekt, będący centrum badań i rozwoju BWI Group. W zakresie centrum ma być projektowanie amortyzatorów pasywnych. To nowa lokalizacja dla obecnych oddziałów firmy w Podgórkach Tynieckich i Zawiłej.

Apel do wandala

W tym tygodniu doszło do aktu wandalizmu przy ulicy Wolskiej 2b, gdzie zniszczony został mural. Opiekunowie murala wystosowali w mediach społecznościowych apel do wandala o ujawnienie się i naprawę szkód w dobru wspólnym.

Wędrówki z dinozaurami

Już od 11 do 14 kwietnia będzie można zobaczyć wyjątkowe widowisko w Tauron Arenie. Wędrówki z dinozaurami to prezentacja 18 dinozaurów w skali 1:1 wyprodukowane przez Global Creatures. Jest to największy i jednocześnie najlepszy pokaz dinozaurów w nowoczesnej technologii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *