Szlak Twierdzy Kraków

Szlak Twierdzy Kraków

Czy historii można uczyć się tylko z podręczników? Nie! Wycieczki w rejonie Krakowa mogą każdemu z nas dostarczyć wielu cennych informacji na temat przeszłości tej części kraju. Gdzie warto się wybrać, by poszerzyć swą wiedzę, a jednocześnie – móc przeżyć wyjątkową przygodę?

Na szlak turystyczny, znany jako Szlak Twierdzy Kraków. Na czym polega jego fenomen?
Szlak Twierdzy Kraków przyciąga miłośników fortyfikacji i tych, którzy chcą lepiej poznać okolice Krakowa.

Szlak Twierdzy Kraków: niezwykła lekcja historii w terenie

Główną atrakcją są tu forty, budowane w czasach, gdy Kraków należał do zaboru austriackiego. Bliskość granicy z Rosją sprawiła, że Gród Kraka powoli przemieniał się w obronną twierdzę. Od 1854 roku zaczęto otaczać Kraków pierścieniami potężnych fortyfikacji, które – wraz z rozwojem techniki – zaskakiwały coraz ciekawszymi formami oraz nowatorskimi rozwiązaniami.

Twierdza Kraków to 32 forty w 1914 roku

Do dziś Twierdza Kraków zadziwia swą potęgą. W 1914 roku jej zewnętrzny pierścień składał się z 32 fortów, a wiele z nich zachowało się do dziś. To one są głównymi atrakcjami, które możemy podziwiać w trakcie wycieczki Szlakiem Twierdzy Kraków.

Forty znajdujące się na tej trasie reprezentują różne typy dawnych fortyfikacji, różny jest też ich obecny stan. Niektóre są dostępne dla turystów, niektóre znajdują się na terenie prywatnym lub są wykorzystywane jako hotele czy restauracje. Każdy z nich jest jednak cenną pamiątką historyczną oraz atrakcją, której w trakcie wycieczki po okolicy Krakowa warto się nieco uważniej przyjrzeć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *