Trekking w Pirenejach dla każdego.

Pireneje to jedno z tych pasm górskich w Europie, w które w ostatnim czasie zyskują na popularności. Przede wszystkim ze względu na doskonale przygotowane szlaki turystyczne i trekkingowe. Poza tym, pobyt w tych okolicach jest stosunkowo przystępny cenowo, toteż dla pasjonatów trekkingu górskiego, jest to kierunek wręcz idealny. Można więc zauważyć, iż coraz większa grupa pasjonatów, decyduje się na trekking w Pirenejach.

Pasmo to znajduje się na terytorium trzeba państw, czyli Hiszpanii, Francji i zagubionej wysoko w Pirenejach Andory. Poza tym, rozciąga się od aż od Morza Śródziemnego na wschodzie po Ocean Atlantycki. Warto tutaj wspomnieć o fakcie tego, iż w Pirenejach znajdziemy sporo dość wysokich szczytów górskich, oraz ciekawych tras turystycznych wraz z ulokowanymi w ich biegu schroniskami górskimi. Dla pasjonatów trekkingu, jest to więc miejsce niemalże idealne. Jeśli dodamy do tego, iż coraz częściej i liczniej organizowane przez biura podróży są wycieczki trekkingowe w Hiszpanii, w Pirenejach, to możemy wyciągnąć wnioski, iż szlaki zaczynają się tam nieco zapełniać.

Najciekawsze szczyty i miejsca na trekking W Pirenejach.

Co zaś najważniejsze, w Pirenejach znajdziemy stosunkowo dużo ciekawych tras turystycznych, idealnie nadających się na wyprawy trekkingowe. Do tego jest to sporo ciekawych pod względem wysokości i poziomu trudności szczytów górskich. Do najwyższych szczytów zaliczamy w tym przypadku następujące góry:

  • Aneto – 3404 m n.p.m.
  • Mont Posets – 3375 m n.p.m.
  • Mont Perdu – 3355 m n.p.m.
  • Pico Maldito – 3350 m n.p.m.
  • Pica Espada – 3332 m n.p.m.

Można więc powiedzieć, iż są to góry stosunkowo wysokie. Z całą pewnością wyższe niż nasze tatry. Poziom trudności zdobywania tego typu szczytów będzie więc o wiele wyższy. Warto mieć to na względzie planując wyjazd na trekking w Pirenejach.

Jak przygotować się do wyjazdu w Pireneje?

Oczywiście, aby zagwarantować sobie maksymalnie wysoki poziom komfortu i bezpieczeństwa podczas trekkingu w Pirenejach, warto zadbać o odpowiednie przygotowanie do wyjazdu. Musimy zadbać o nasze podstawowe wyposażenie. Tutaj zaś zdecydowanie najważniejsze będzie solidne obuwie, dostosowane do chodzenia po różnych nawierzchniach. W Pirenejach dość często będzie nam się zmieniać teren po którym się poruszamy, toteż buty powinny zapewniać nam przyczepność na każdym z nich. Oczywiście do tego potrzebujemy także dobrą odzież trekingową. Co prawda w Hiszpanii jest raczej stosunkowo ciepło, niemniej jednak wysoko w górach zawsze jest nieco chłodniej. Poza tym, miejsca wysokogórskie narażone są na poważniejsze zmiany pogodowe, na które musimy być przygotowani.

Generalnie rzecz więc biorąc, trekking w Pirenejach może się okazać bardzo dobrym rozwiązaniem. Trzeba jednakże pamiętać o tym, aby prawidłowo się przygotować pod względem odzieży i podstawowego wyposażenie. Jeśli o tym nie będziemy pamiętać, nasz trekking może się całkowicie nie udać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *