Kraków

Turystyczne walory Grodu Kraka

Dlaczego od wielu lat Kraków cieszy się tak wielkim powodzeniem wśród turystów? Jakie czynniki mają największy wpływ na jego popularność? Spójrzmy na te walory turystyczne, dzięki którym stolica Małopolski stała się tak atrakcyjnym celem wypraw.

Położenie geograficzne

Bez wątpienia ogromnym walorem turystycznym Krakowa jest jego położenie na mapie Polski. Bliskość ważnych dróg, lotnisko Balice oraz doskonałe połączenia kolejowe. Te czynniki sprawiają, że do Krakowa można dotrzeć bez problemów. Miasto to kusi jednocześnie wspaniałą okolicą. Po której można urządzać wspaniałe wycieczki. Bliskość Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej, Kotliny Sandomierskiej oraz Pogórza Wielickiego, bliskość takich miejscowości, jak Bochnia, Niepołomice oraz Wieliczka – oto kolejne czynniki, dzięki którym Kraków staje się miejscem atrakcyjnym dla turystów. Dobre zagospodarowanie oraz rewelacyjnie rozwinięta baza noclegowa sprawiają z kolei, że zaglądający tu turyści mogą zawsze liczyć na doskonałe warunki pobytu.

Historia, która zachwyca

Pełna wzlotów i upadków przeszłość Krakowa to kolejny walor turystyczny tego miasta. Miejsc, które wiążą się z ważnymi wydarzeniami historycznymi, jest tu przecież wiele. Dawna stolica Polski to przede wszystkim Wawel, z którym wiąże się tak wiele legend. Oraz Rynek Główny, który był świadkiem wielu ważnych wydarzeń. Od wczesnego średniowiecza był przecież Kraków miejscem wyjątkowym na mapie państwa polskiego. Królewskie koronacje i pogrzeby. Przysięga Kościuszki – to tylko wybrane wydarzenia, których świadkiem był Kraków. Dawna stolica Polski, jeden z najważniejszych ośrodków kulturalnych i artystycznych na polskiej mapie, do dziś zadziwia nas cennymi pamiątkami. Które o czasach świetności miasta i jego najważniejszych mieszkańcach mają nam przypominać.

Krakowskie atrakcje: walory Grodu Kraka które trzeba zobaczyć!

Gdzie warto się wybrać? Lista zabytków, którymi może nas oczarować Kraków, jest bardzo długa. Już w trakcie spaceru słynną Drogą Królewską zobaczyć można wiele ciekawych obiektów. Jak słynna Brama Floriańska oraz Barbakan. Rynek Główny z Sukiennicami oraz Kościołem Mariackim. Słynna ulica Grodzka oraz Wawel z jednym z najwspanialszych polskich zamków. Oto atrakcje, które stały się symbolami Krakowa. W czasie wycieczki po tym mieście warto jednak zajrzeć i w inne miejsca. Cenne zabytki związane ze społecznością na Kazimierzu. Piękna Willa Decjusza na terenie Woli Justowskiej czy klasztor Kamedułów na Bielanach – oto atrakcje, którymi z pewnością warto się zainteresować. Spacer po terenach Lasku Wolskiego, wycieczki śladem Twierdzy Kraków oraz krakowskich fortyfikacji – oto atrakcje, dzięki którym każdy z nas na terenie Grodu Kraka spędzi czas w ciekawy i pożyteczny sposób.

Kraków to wyjątkowe miasto, a jego zabytki mogą oczarować każdego. Kto zajrzy na jego teren, ten z pewnością żałować nie będzie. W Grodzie Kraka nudzić się nie można, a aby zapoznać się z najpiękniejszymi zakątkami tego miasta, trzeba spędzić na jego terenie przynajmniej kilka dni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *