Tydzień grozy dla Krakowa

Tydzień grozy dla Krakowa i okolic

Jak co roku i tym razem krakowskie Juwenalia zakończyły się Korowodem i przekazaniem kluczy do bram miasta na Rynku Głównym. Wesoły i kolorowy korowód przeszedł ulicami miasta. Podczas Juwenaliów studenci bawili się, jak również konkurowali ze sobą na przykład o tytuł najpiękniejszej studentki Juwenaliów.

Tydzień grozy

Bez wątpienia ostatni tydzień to tydzień grozy dla Krakowa i okolic, spowodowany wielką wodą i realnym zagrożeniem powodzią. Dlatego, że stan Wisły znacząco się podniósł, doszło lokalnie do licznych podtopień. Na szczęście pogoda z końcem tygodnia uległa poprawie i chwilo stan rzeki się ustabilizował. Mimo to Bulwary Wiślane zostały zalane. W rezultacie na Powiślu Dąbrowskim interweniowała kompania Wojsk Obrony Terytorialnej. To pierwsza akcja Terytorialsów.

Order Świętego Sylwestra

Kończąc, w tym tygodniu przyznano również order Świętego Sylwestra, będący papieskim orderem i jednocześnie odznaczeniem najwyższym dostępnym dla osób świeckich. Przypadł on profesorowi Władysławowi Stróżewskiemu, filozofowi za osiągnięcia na rzecz nauki i sztuki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *