Wyjazd relaksacyjny w góry.

Wyjazd w góry to obecnie chyba jedyna forma wypoczynku na jaki możemy sobie pozwolić. Zresztą widać to stosunkowo wyraźnie na szlakach. Mimo błotnistej aury, na szlaku na Pilsko w ostatni weekend można było zauważyć bardzo duże ilości turystów. Pod samym schroniskiem na stacji narciarskiej było jeszcze bardziej tłoczno. Do tego stopnia, iż w kolejce po kawę przyszło mi czekać 20 minut. Generalnie jednak, tego typu wyjazd relaksacyjny w góry to bardzo dobre rozwiązanie w dobie pandemii, bowiem dzieki temu nie musimy ciągle siedzieć w domu. Poza tym, na szlaku górskim, mimo wszystko nie ma aż takiego tłoku, toteż chodzenie w maseczkach nie jest obowiązkowe. Można więc zachłysnąć się świeżym, górskim, niemalże krystalicznie czystym powietrzem.

Jak wybrać się na wyjazd relaksacyjny w góry?

Jednym z ciekawszych rozwiązań, jest wspomniane już przeze mnie podejście na Pilsko od strony Korbielowa. Trasa nie należy do specjalnie wymagających, aczkolwiek obecnie, jesienną porą mogą trafić się gorszę miejsca. Po drodze często trafimy na zabłocone odcinki. W pewnym momencie nawet mamy niezłe grzęzawisko na hali górowej. Generalnie warunki są stosunkowo trudne, i to nawet pomimo tego, iż na pewnych wysokościach jesteśmy już ponad poziomem chmur, wobec czego ładnie grzeje słoneczko.

Warto jednakże odpowiednio przygotować się na tego typu relaks w górach. Przede wszystkim należy zaopatrzyć się w solidne, wysokie buty górskie, które zagwarantują dobrą przyczepność w trudnych warunkach. Poza tym, musimy także ubrać się dość ciepło. Mimo tego, iż chmury opadają nisko, a więc wyżej w górach mamy ładne słońce, to jednak jest już połowa listopada, a to nigdy nie jest najcieplejszy okres w naszej strefie klimatycznej. Musimy więc skorzystać z dodatkowych elementów odzieży, na przykład z odzieży termicznej zakładanej pod spód. Warto także mieć dodatkowe koszulki na przebranie. W takich warunkach dość łatwo można się spocić, toteż zmiana koszulki będzie rozwiązaniem obowiązkowym.

Koszty wyjazdu.

Tego typu wyjazd na górski relaks, pod względem kosztów jest wręcz banalnie korzystny. Koszt ogranicza się w zasadzie do kosztów dojazdu, oraz kwestii tego, aby jakoś się zaopatrzyć na drogę. Niemniej jednak możemy powiedzieć, iż mieszkając w promieniu 100 km od Korbielowa, bez większych trudność całą wyprawę zamkniemy w kwocie 30-50 PLN za jedną osobę. Oczywiście odejmujemy tutaj koszty związane z ewentualnym zakupem dodatkowej odzieży, czy też obuwia.

Generalnie rzecz ujmując, jest to bardzo tani i korzystny wyjazd relaksacyjny w góry, z którego warto skorzystać. Jeśli tylko mamy wolny jeden dzień, to automatycznie warto skorzystać z tej opcji. Tym bardziej teraz, póki mamy taką pogodę, która pozwala nam zrobić ze szczytu naprawdę wspaniałe zdjęcia. Wrażenia widokowe będą stać na naprawdę bardzo wysokim poziomie, a to przecież w wyjściu w góry zawsze odgrywa stosunkowo istotną rolę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *