Henry Moore

Wystawa pt. „Moc natury. Henry Moore w Polsce”

Doskonała zapowiedzią jest wystawa pt. „Moc natury. Henry Moore w Polsce”, którą oglądać będzie można już od 21 lutego w Muzeum Narodowym w Krakowie. Zobaczyć będzie można figury spoczywające, studia zwierząt i wiele dzieł godnych uwagi. To niezwykła wystawa bowiem plenerowa, zachęcająca do spaceru ogrodami MNK. Wystawę zwiedzać można bezpłatnie.

Krakowska policja przejęła 2,5 kg narkotyków

W czwartek 7 lutego krakowska policja ujęła 11 osób podejrzanych o handel narkotykami na terenie powiatu wielickiego. W wyniku akcji z psami tropiącymi udało się przejąć 2,5 kg narkotyków.

Mniej spektakularną akcją było zatrzymanie dwóch pijanych mężczyzn którzy kierowali naprzemiennie samochodem. Pościg policyjny zakończył się ujęciem sprawców, którzy wcześniej nie zatrzymali się do kontroli drogowej i zaczęli uciekać. Kiedy nie mieli już możliwości jazdy autem, zaczęli uciekać pieszo, ostatecznie wydmuchali promil alkoholu. Grozi im 2 lata więzienia.

Przebudowa ulicy Krakowskiej

Kraków, a raczej ulicę Krakowską czeka gruntowna przebudowa. Magistrat planuje zwężenie pasów ruchu i ograniczenie ilości miejsc parkingowych na rzecz rozszerzenia przestrzeni pieszej. Prace nad przebudową potrwają 10 miesięcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *