Żałoba narodowa

Żałoba narodowa

Ostatni tydzień zaczął się dla Krakowian od alarmu smogowego. Nie najlepsze warunki pogodowe i przekroczone normy pyłu zawieszonego w powietrzu zniechęcały przez cały tydzień do wychodzenia z domów.

Ubiegły tydzień to również tydzień refleksji nad życiem, czego powodem była śmierć Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska. Krakowscy urzędnicy uszanowali pamięć tragedii wpisując się do księgi kondolencyjnej. Żałoba narodowa trwa do 19 stycznia, do 19tej. Wieża ratuszowa została oświetlona biało czerwoną flagą z kirem.

Znów można sprzedawać alkohol w nocy

15 stycznia Wojewódzki Sąd Administracyjny uchylił uchwałę Rady Miasta Krakowa z 12 września 2018 roku o nocnym zakazie sprzedaży alkoholu w dzielnicy Stare Miasto. Oznacza to iż aktualnie zakaz przestał obowiązywać.

74 rocznica zakończenia okupacji hitlerowskiej Krakowa

W tym tygodniu przypadła również 74 rocznica zakończenia okupacji hitlerowskiej Krakowa. 18 stycznia z tej okazji na cmentarzu rakowickim odbyły się uroczystości z udziałem urzędników państwowych.

Nowe busy dla MPK

Dobrą wiadomością tygodnia jest otrzymanie przez zaplecze techniczne MPK nowych busów wyposażonych w nowoczesne narzędzia naprawcze. Pogotowie autobusowe otrzymało nowe pojazdy Fiat Ducato Maxi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *