Zima to trudny okres dla Krakowa

Zima to trudny okres dla Krakowa

Zima to trudny okres dla Krakowa, gdzie jakość powietrza jest bardzo zła. Decyzją magistratu 5 grudnia na krakowskim Kazimierzu wprowadzono Strefę Ograniczonego Ruchu. Urzędnicy zapewniają, iż do strefy wjazd bez względu na rodzaj silnika mają w dalszym ciągu taksówkarze, pojazdy służb ratunkowych jak i mieszkańcy i przedsiębiorcy prowadzący firmy w jej obszarze. Ograniczenie do poruszania się w strefie SOR silników elektrycznych, napędzanych wodorem i gazem ziemnym ma przyczynić się do poprawy jakości powietrza.

Awaria wodociągu

11 stycznia doszło do awarii wodociągu w rejonie ulicy Opolskiej w Krakowie. Skutkiem pęknięcia rury jest zmiana organizacji ruchu drogowego, w tym komunikacji miejskiej jak również brak dostępu do wody znacznej części mieszkańców Krakowa.

Spada poziom edukacji

Już niebawem krakowska młodzież będzie ubiegać się o miejsca w najlepszych szkołach średnich. Według podsumowania „Perspektyw” w rankingu najlepszych 100 szkół w Polsce znajdują się zaledwie dwa licea z Krakowa. To spory spadek względem lat poprzednich a odmienny trend zauważa się wśród krakowskich techników. Drugie miejsce zajęło technikum Łączności nr 14.

Rozbójnicy ukarani

10 stycznia br. zapadł wyrok 3 lat wiezienia dla Krystiana J. oraz 1,5 roku wiezienia w zawieszeniu dla Mateusza B. To sprawa dwóch nastolatków, którzy okazali się napastnikami w sierpniowym rozboju na terenie Krakowa. Wówczas napadli oni w z maczetą na trzech obcokrajowców odbierając im kosztowności.

Nowy ośrodek rehabilitacji dla dzikich zwierząt

W ubiegłym tygodniu zapadła decyzja o budowie ośrodka rehabilitacji dla dzikich zwierząt. Radni Koalicji Obywatelskiej przyjęli poprawkę do budżetu na kwotę 5,5 mln zł umożliwiając adaptację budowlaną obiektu już w tym roku. Nowy ośrodek zlokalizowany zostanie w Lasach Tynieckich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *