Muzeum Narodowe

Skarby Krakowa: z wizytą w gmachu głównym Muzeum Narodowego

Dla wielu turystów odwiedzających Kraków, to właśnie Muzeum Narodowe staje się jednym z najważniejszych punktów w programie wycieczki. Jego okazały gmach główny przyciąga swymi potężnymi rozmiarami i ciekawą formą, zachwycić mogą również prezentowane w jego murach kolekcje. Dlaczego to oferta muzeum narodowego cieszy się tak wielkim zainteresowaniem? Dlaczego warto je zwiedzić w czasie pobytu w Krakowie?

Sam gmach Muzeum Narodowego jest wielką atrakcją

Dla wielu miłośników architektury już sam gmach Muzeum Narodowego w Krakowie jest wielką atrakcją. Zaprojektowany i wzniesiony w latach 30. XX stulecia, może oczarować swą nowoczesnością i funkcjonalnością. Uwagę przyciągają również jego rozmiary, najlepiej świadczące o ilości zbiorów muzealnych oraz jej wartości.

Polskie malarstwo oraz rzeźba XX wieku to główne wystawy, które w tym miejscu czekają na turystów. Często urządzane są tu również wystawy czasowe, w trakcie których można podziwiać prace artystów znanych i cenionych na całym świecie. Takie wystawy podkreślają rolę miasta Krakowa jako ośrodka wyjątkowo sprzyjającego kulturze i sztuce.

Rzemiosło artystyczne oraz dawna broń to kolejne kolekcje, dzięki którym oferta Muzeum Narodowego i jego gmach główny cieszą się tak wielkim uznaniem w oczach odwiedzających Kraków turystów.

Muzeum Narodowe to tylko zalążek atrakcji Krakowa

Znany z licznych placówek muzealnych Kraków to miasto wyjątkowe. Muzeum Narodowe to tylko zalążek tych atrakcji, z którymi można się spotkać w czasie wycieczki po dawnej stolicy państwa polskiego. Z pewnością dla koneserów jednodniowa wycieczka na teren Krakowa nie jest wystarczającym rozwiązaniem. Trzy, cztery dni – oto najlepsza długość wizyty w tym mieście. Tanie noclegi oraz liczne hotele sprawiają, że planowanie dłuższych pobytów w mieście wcale nie jest trudnym zadaniem. Ci, którzy znajdą dla siebie noclegi w centrum Krakowa, będą mogli do woli zwiedzać jego zabytki i cieszyć się możliwością lepszego poznawania miasta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *