Zatrzymanie taksówkarza

Dzień Żołnierzy Wyklętych, e-dowody, zatrzymanie taksówkarza

W ramach obchodów Dnia Żołnierzy Wyklętych Kraków uczcił pamięć żołnierzy 1 marca dekorując miasto flagami narodowymi oraz oświetleniem kładki o. Bernatka i estakady tramwajowej Lipska-Wielicka na biało-czerwono.

Tragiczny wypadek

W minionym tygodniu doszło pod Krakowem do tragicznego wypadku śmiertelnego. Na wysokości węzła Kraków Skawina na autostradzie A4 w godzinach wieczornych samochód potracił śmiertelnie pieszego. Droga była zablokowana w kierunku Katowic.

E-dowody od 4 marca

Już 4 marca wchodzą nowe przepisy dotyczące e-dowodow. Urzędnicy zapowiadają, iż procedury wymiany dowodów na e-dowody się nie zmieniają i zmiana ta nie jest obowiązkowa. E-dowód różni się chipem, który jest wbudowany w kartę plastikową. Ma on ułatwić komunikacje elektroniczną z urzędami, służbą zdrowia itp.

Zatrzymanie taksówkarza

Kradzież przez taksówkarza została zarejestrowana przez miejski monitoring. W nocy 1 marca strażnik miejski zobaczył na kamerze pijanego mężczyznę który przewrócił się na ulicy, a w międzyczasie taksówkarza który okradł mężczyznę z telefonu. Dzięki kamerom udało się zatrzymać taksówkarza przez Policję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *